Alkolmetre ve Ölçüm Cihazları

Alkol ölçer cihazları veya alkolmetre ölçüm cihazları bir kişinin kanındaki kan alkol içeriğini tespit etmek amacı ile kullanılır. Bu cihazların içinde genelde yakıt hücresi sensör teknolojisi ya da yarı iletken oksit sensör teknolojisi kullanılmaktadır.

Alkolmetre ve Ölçüm Cihazları

Yakıt hücresi sensörlü alkol ölçerler, son derece yüksek doğruluk ve hassasiyet sunar ve kolluk kuvvetleri tarafından ve madde bağımlılığı merkezlerinde ve bu teknoloji kullanılır. Bu tür cihazların fiyatları son yıllarda giderek düşmüştür ve kişisel kullanım için daha popüler hale gelmiştir. Yakıt hücresi sensörleri, bir nefes örneğindeki alkolü oksitleyen elektrokimyasal bir işleme dayanır. Oksitlenme, alkol ölçerin kan alkol içeriğini belirlemek için ölçtüğü bir elektrik akımı üretir. Akımın gücü, numunede bulunan alkolün hacmine karşılık gelir.

Yarı iletken oksit sensörleri, kan alkol içeriğini belirlemek için bir kalay oksit bileşiği kullanır. Bir kalay dioksit sensörü, bir ısıtıcı bobin ile bir çelik ağ filmi ısıtır ve solunan alkol ısıtılmış filme çarptığında direnç değişir. Sensör direncindeki değişim, sabit veya değişken direnç boyunca çıkış voltajındaki değişiklik olarak ölçülür. Sensör direnci ile alkol konsantrasyonu arasında doğrudan bir ilişki vardır.

Bugün doktorların kullandığı sayısız ekipman ve malzeme bulunmaktadır. Bunlar arasında, başlıca şu tür alkolmetre ölçüm cihazları bulunmaktadır:

  • Alkolmetre cihazı
  • Yazıcılı alkolmetre cihazı

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda ekipman kullanmakta ve test ve ölçümler gerçekleştirmektedir. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve malzeme üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.