Alkolmetre ve Ölçüm Cihazları

Yazıcılı Alkolmetre Cihazı


Alkol tüketiminin ardından vücut bu kimyasalı mide astarından kan dolaşımına emer. Kan akciğerlerden geçerken, bir miktar alkol buharlaşır ve akciğerlere taşınır. Akciğerlerdeki alkol konsantrasyonu, kanda bulunan konsantrasyon ile ilgilidir. Bu bakımdan bir kan örneğine ihtiyaç duymak yerine, bir kişinin nefesinden kan alkol içeriğini anında belirlemek mümkündür. Nefesteki alkolün kan alkolüne oranı yaklaşık 2100’;de 1’;dir. Yani 2100 mililitre nefes, 1 mililitre kanla aynı miktarda alkol içerir. Bu orantı kullanılarak, bir alkol ölçer yardımı ile bir kişinin kan alkol içeriği hesaplanır.

Yazıcılı Alkolmetre Cihazı

Bir kişinin nefesindeki alkol buharı, potasyum dikromat olarak bilinen turuncu bir çözelti ile reaksiyona girer. Alkol mevcut olduğunda, bu çözelti yeşile döner. Bu renk değişimi, alkol ölçerin kan alkol içeriğini belirlemek için bir değere dönüştürdüğü bir elektrik akımı oluşturur.

Bugün kullanılan alkolmetre cihazlarının bir kısmında yazıcı bulunmaktadır. Bu alkolmetre cihazı üflemenin ardından ortalama 30 saniye içinde sonucu LCD ekranda gösterir. Bu alkolmetre cihazları nefesteki oksijen, karbon monoksit gibi gazlardan etkilenmediği için doğru sonucu yakalamakta oldukça başarılıdır. Ayrıca kullanımı çok basittir.

Bu arada alkolmetre testinin doğruluğunu birçok farklı faktör etkileyebilir. Örneğin, nefesteki diğer bileşikler, sıcaklık, bir kişinin sağlığı ve insan hatası, okumaların doğruluğunu etkiler. Ayrıca kişinin test sırasında soluduğu havanın hacmi de sonuçların doğruluğunu etkiler.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve malzeme üretmekte ve kullanıma sunmaktadır. Bunlar arasında yazıcılı alkolmetre cihazı da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.