Anne ve Bebek Sağlığı

Temizleme ve Bakım Mendili


Bebek temizleme ve bakım mendilleri, bebeğin yüzünde, ellerinde ve vücudun diğer bölgelerinde, ayrıca alt kısımlarında kullanılabilir, ancak yüzler hassas alanlar olduğu için hassas mendillerin kullanılması önerilmektedir.

Temizleme ve Bakım Mendili

Uzmanlara göre yapışkan kirleri iyi temizlemek için yeterli neme ve dayanıklılığa sahip, aynı zamanda bebeklerin hassas cildine yetecek düzeyde nazik bir mendil kullanılmalıdır. Kullanılan mendilin alerjik veya tahriş edici bir reaksiyona neden olmaması gerekir. Hassas cilt, pişik veya kızarıklıklar varsa, ideal olarak lanolin, gliserin, skualen ve seramidler gibi bir tür nemlendirici bileşen içeren, ancak koku ve parfüm içermeyen bir mendil seçilmelidir. Bazı koruyucuların da tahrişe yol açtığı bilinmektedir.

Temizleme ve bakım mendili, esasen bebek bezinin temas ettiği bölgelerin kurumasını ve ısınmasını önler. Ciltte yapışkan bir hisse neden olmaz. Bu mendiller hem ıslaklığı engelleyici bir bariyer oluşturur hem de pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu mendiller aynı zamanda hipoalerjeniktir ve alkol içermemektedir.

Bu arada bebek mendilleri ve ıslak mendiller farklı formüle edilmektedir. Islak mendiller genellikle antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu nedenle bunlar yüzeyleri temizlemek ve mikropların yayılmasını azaltmak için kullanılır. Öte yandan, bebek mendilleri genellikle bir çocuğun cildi için güvenli olan nemlendirici bileşenlere sahiptir. Bebek mendillerinde alkol ve kimyasallar bulunmamaktadır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve malzeme üretmekte ve kullanıma sunmaktadır. Bunlar arasında temizleme ve bakım mendili de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.