Boy ve Kilo Ölçerler

Boy ve kilo ölçümleri, vücut kitle indeksini veya sağlıklı ve sağlıksız kiloyu belirlemek amacı ile yapılmaktadır. Bir çocuğun sağlıklı büyümesi de bu indeks ile takip edilmektedir. Vücut kitle indeksi, yetişkin erkekler ve kadınlar için geçerli olan boy ve kiloya dayalı vücut yağının bir ölçüsüdür. Vücut kitle indeksi, bir kişinin kilogram cinsinden ağırlığının, metre cinsinden boyun karesine bölünmesi ile hesaplanır. Yüksek bir vücut kitle indeksi, vücut ağırlığının fazla olduğunu gösterir.

Boy ve Kilo Ölçerler

Vücut kitle indeksi, sağlık sorunlarına yol açan ağırlık kategorilerini tarar, ancak bir kişinin vücut şişmanlığını veya sağlığını teşhis etmez. Bir doktor vücut kitle indeksine göre, şişmanlığın veya zayıflığın olası nedenlerini belirlemeli ve bir tedavi yöntemi önermelidir.

Sağlıklı vücut kitle indeksi aralığında bir kiloyu korumak, yaşlandıkça genel sağlığı desteklemenin bir yoludur. Bu nedenle boy ve kilonun doğru bir şekilde ölçülmesini alışkanlık haline getirmek önemlidir.

Bugün doktorların kullandığı sayısız ekipman ve malzeme bulunmaktadır. Bunlar arasında, anne ve bebek sağlığını ilgilendiren başlıca şu ekipman ve malzemeler bulunmaktadır:

  • Duvara monte boy ölçer
  • Dijital bebek tartısı
  • Bebek boy ölçüm cetveli (infantometre)
  • Baş ve bel ölçme mezurası
  • Dijital cam baskül

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda ekipman kullanmakta ve test ve ölçümler gerçekleştirmektedir. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve malzeme üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.