Cerrahi Çekiçler

Çekiçler


Refleks çekici, doktorlar tarafından derin tendon reflekslerini test etmek amacı ile kullanılan tıbbi bir alettir. Refleks testi, merkezi veya periferik sinir sistemindeki anormallikleri tespit etmek için nörolojik fizik muayene sırasında uygulanmaktadır. Bugün kullanılan refleks çekiçleri genellikle hastayı en düşük seviyede rahatsız eden çekiçlerdir.

Çekiçler

Refleks çekiçleri genelde toksik olmayan malzemeden ve uygun anatomik formatta üretilmektedir. Ayrıca çocuklarda da medikal kullanım için uygundur. Doktorlar tarafından çocuklar üzerinde nörolojik refleksleri test etmek için kullanılmaktadır.

Genel olarak bu çekiçler, küçük ve büyük kauçuk uçlara ve keskin bir krom uçlu içi boş, konik bir sapa sahip sağlam bir çekiçtir. Daha az çaba ve daha fazla hasta konforu ile belli tepkileri etkili bir şekilde ortaya çıkarmak için geri çekilebilir fırçası vardır.

Bazı çekiç türlerinde ağırlıklı üçgen tokmak, kas germe reflekslerinin daha etkili bir şekilde test edilmesi için doğru temas direnci sağlar ve miyotatik tepkileri ortaya çıkarmak, göğüs sesleri elde etmek ve karna vurmak için mükemmel şekilde uygundur. Gelişmiş, kumlanmış silikon yapı, yumuşak tabanlı ve yuvarlak uçlu hem hassas perküsyon hem de hasta konforu sağlar.

Oldukça uzun krom kaplamalı çinko alaşımlı sap, vurma kuvvetinin daha fazla kontrolü için tam olarak dengelenmiştir. Ergonomik olarak oyulmuş sap tabanı, perküsyon sırasında daha fazla el kontrolü belli refleksleri ortaya çıkarmak için sivri uçlu olarak tasarlanmıştır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kesici alet üretmektedir. Bunlar arasında çekiçler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.