Cerrahi Delici Aletler

Küretler


Dilatasyon ve küretaj, rahmin içindeki dokuyu çıkarmak için yapılan bir işlemdir. Doktorlar, ağır kanama gibi belirli rahim rahatsızlıklarını teşhis ve tedavi etmek veya düşük veya kürtajdan sonra rahim astarını temizlemek için dilatasyon ve küretaj uygular. Bu işlem sırasında rahmin alt ve dar kısmını açmak (genişletmek) için küçük aletler kullanılır. Daha sonra uterus dokusunu çıkarmak için keskin bir alet veya emme cihazı olan ve küret adı verilen cerrahi bir alet kullanılır.

Küretler

Küret, biyopsi, kesip çıkarma veya temizleme prosedüründe biyolojik doku veya kalıntıların kazınması veya çıkarılması için tasarlanmış cerrahi bir alettir. Küret, biçim olarak küçük bir el aletidir ve genellikle şekil olarak bir kaleme benzer. Küretin ucunda küçük bir kepçe, kanca veya oyuk bulunur.

Küretler öncelikle iyi huylu veya düşük dereceli kötü huylu tümörlerin tedavisinde ve mikrografik cerrahiden önce tümörlerin küçültülmesinde kullanılır. Bu aletlerin 1 mm’;den 9 mm’;ye kadar değişen boyutlarda yuvarlak veya oval başlı birçok kulp formu bulunur. Küret seçimi büyük ölçüde cerrahın kişisel tercihidir, ancak daha ince prosedürler için daha küçük başlıklar kullanılır. Ayrıca, herhangi bir medikal alette olduğu gibi, küretin keskin kenarını köreltmemeye özen gösterilmelidir. Keskin olmayan bir küret, aşırı doku travmasına neden olur.

Küretler birinci sınıf Alman paslanmaz çelikten üretilir. Ayrıca bu aletler sterilize edilebilir ve tekrar tekrar kullanılabilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi delici alet üretmektedir. Bunlar arasında küretler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.