Cerrahi Retraktörler

Cerrahi retraktör aletleri, bir cerrah çalışırken bir insizyonu veya yarayı açık tutmak için kullanılır. Retraktör, bir ameliyat sırasında dokuları veya organları çalışma alanından uzak tutmak için de kullanılır. Daha yeni üretilen retraktörler ayrıca görünürlüğe yardımcı olmak için hafif ataşmanlara sahiptir.

Cerrahi Retraktörler

Kendinden tutucu ekartörler, bir ameliyat sırasında ellerin serbest çalışmasına izin verir. Bu ekartörler, göz prosedürleri için olanlar gibi küçük veya masaya monte retraktör sistemleri gibi büyük olabilir. Örneğin Gelpi retraktörleri, abdominal cerrahi için en sık kullanılan kendi kendini tutan retraktörlerden biridir.

Kısaca cerrahi retraktörler, cerrahların ve ameliyathane profesyonellerinin cerrahi prosedürler sırasında bir insizyonu açık tutmasına yardımcı olur. Aynı zamanda altta yatan organları veya dokuları tutmaya yardımcı olarak doktorların açıkta kalan bölgeyi daha iyi görmesini ve erişmesini sağlar.

Retraktörler, cerrahi insizyon yapan, yaraları tedavi eden ve diğer tıbbi prosedürleri gerçekleştiren cerrahlar ve diş hekimleri dahil bütün sağlık uzmanları için temel araçlar arasındadır. Ayrıca, bölgenin çevresindeki veya altındaki dokuları veya organları geride tutmak ve cerrahların hastanın daha derin bölgelerine erişmesini sağlamak için kullanılır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli retraktörler bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Retraktörün ana bileşeni anabar
  • Kilitli tutucu kollara sahip retraktörler
  • Kilitsiz tutucu kollara sahip retraktörler
  • Retraktör blade’leri

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda cerrahi ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok retraktör üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.