Cerrahi Retraktörler

Kilitli Tutucu Kollara Sahip Retraktörler


Kilitli tutucu kollar, bir anabar üzerindeki retraktörün ana bileşenlerinden biri olan blade’;leri tutan aparatlardır. Beyin cerrahide kullanılan “S-lock” kilitlerin dışındaki tüm kilitler, diğer tüm blade’;ler ile birlikte kullanılabilir. Her kilidin üzerinde, blade yerleştirmek için özel bir mekanizma vardır ve yerleştirilen blade, mekanizma serbest bırakılmadan asla yerinden çıkmaz. Makaralı ve eğimi ayarlanabilen kilit çeşitleri bulunmaktadır.

Kilitli Tutucu Kollara Sahip Retraktörler

Tutucu kollar anabara bağlanır ve kilitleri tutma fonksiyonu için kullanılır. Tutucu kolların farklı boyları ve kilitli veya kilitsiz çeşitleri bulunmaktadır. Bugün cerrahlar tarafından farklı özelliklerde retraktörler kullanılmaktadır. Bu retraktörlerin bir kısmı ameliyat masasına tutucu kol vasıtası ile sabitlenirken, bir kısım retraktörler tamamen kol yardımı olmadan kullanılabilmektedir.

Kısaca cerrahi retraktörlerin temel işlevi, cerrahların ve ameliyathane çalışanlarının, cerrahi işlemler sırasında bir kesi veya yarayı açık tutmasına yardımcı olmaktır. Başka bir ifade ile cerrahların ve doktorların ameliyat bölgesini daha iyi görmelerini sağlamak ve altta yatan organları veya dokuları yerinde tutmaya yardımcı olmaktır. Günümüzde genişletilmiş, entegre, aydınlatmalı ve kablosuz cerrahi retraktörler, çok çeşitli cerrahi prosedürler için benzersiz esneklik ve işlevsellik sunmaktadır.

Artık tek kullanımlık, kendi kendine yeten ve operasyon alanını aydınlatan retraktörler üretilmektedir. Bunlar arasında bir model, entegre LED ışık kaynağına ve duman tahliye kanalına sahip tek kullanımlık ve kablosuz retraktörlerdir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi tutucu alet üretmektedir. Bunlar arasında kilitli tutucu kollara sahip retraktörler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.