Cerrahi Retraktörler

Kilitsiz Tutucu Kollara Sahip Retraktörler


Bir retraktörün dört temel bileşeninden biri olan tutucu kollar, anabara bağlanan bir aparattır. Retraktörlerde bulunan ve blade’;leri taşıyan her kolun üzerinde, blade yerleştirmek için özel bir sistem bulunur. Ancak bazı retraktör modellerinde tutucu kollar için kilit kullanılmaz. Tutucu kolların farklı boyları ve kilitli veya kilitsiz çeşitleri bulunur. Bugün cerrahlar tarafından farklı özelliklerde retraktörler kullanılmaktadır ve bunların bir kısmı ameliyat masasına tutucu kol vasıtası ile sabitlenirken, bir kısmı sadece kol yardımı ile kullanılır.

Kilitsiz Tutucu Kollara Sahip Retraktörler

Retraktörlerin temel işlevi, cerrahların ve ameliyathane çalışanlarının, cerrahi işlemler sırasında bir kesi veya yarayı açık tutmasına yardımcı olmak, cerrahların ve doktorların ameliyat bölgesini daha iyi görmelerini sağlamak ve altta kalan dokuları ve organları yerinde tutmaya yardımcı olmaktır.

Medikal ürünler alanında yaşanan gelişmeler sayesinde bugün entegre, aydınlatmalı ve kablosuz retraktörler üretilmektedir. Öyle ki, yumuşak dokuları ayırmak, geride tutmak ve operasyon bölgesine engelsiz erişim için kullanılan birçok retraktör, paslanmaz çelikten üretilmekte ve cihazı harici bir ışık kaynağına bağlayan bir fiber optik kablo içermektedir. Bu retraktörler ve fiber optik kablolar her prosedürden sonra temizlemekte, sterilize etmekte ve yeniden kullanılmaktadır. Işığı cihazla birleştiren, güvenli ve kullanımı kolay olan bu retraktörler için yeni standartlar belirlenmektedir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi tutucu alet üretmektedir. Bunlar arasında kilitsiz tutucu kollara sahip retraktörler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.