Cerrahi Setler

Arch Bar Seti


Arch bar (kemer çubukları, ateller), cerrahlar ve diş doktorları tarafından, yer değiştirmiş kırıkların ve dişlerin, örneğin dişin travma sonucu ekseninden farklı bir yöne yer değiştirmesi veya derinin bir parçasının tamamen kopması ya da küçük bir yerinden bağlı kalması gibi durumların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Başka bir ifade ile arch bar ateli ve teli, diş deformitelerinin düzeltilmesi veya alt çene üst çene kırıklarının tespiti için kullanılır. Paslanmaz çelikten üretilen bu dental malzeme otoklav sterilizasyonu için de uygundur. Atelde yassı, alt yüzlerinde diş kavislerine uygun girintiler arasında bağlama sağlayan kancalar bulunur.

Arch Bar Seti

Bir arch bar seti, bir retraktör, iki tel iğne tutucusu, tel kesiciler, tel iticiler, bir çift hemostat ve kemer çubukları içerir. Kemer çubuklarını sabitlemek için genellikle 24-26 gauge (çapı 2.91-3,67 mm arası) tel gerekir.

Çene ve yüz cerrahisinde de çeneler arası sabitleme prosedürlerine yardımcı olarak cerrahi kemer çubukları (ateller) kullanılır. Paslanmaz çelikten üretilen arch bar, modellerinde lehimli çubuklardan salınan metal miktarları (nikel, krom, demir, bakır, çinko ve kadmiyum), katı kemer çubuklarından salınanlardan 140-600 kat daha fazladır.

Hibrit ark çubukları, ankraj için dişleri kullanmak yerine doğrudan alveoler kemiğe vidalarla tutturulmaları bakımından diğer birçok yöntemden farklıdır. Kemer başına en az 5 vida gereklidir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında arch bar seti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.