Cerrahi Setler

Dayanak Planlama Kiti


Diş hekimliklerinde kullanılan dayanak planlamak kitleri, uygun bağlantı elemanlarının (abutment) türünü doğru tespit etmek için kullanılan bir kittir. Bu kitlerde, farklı çap ve boylarda, düz ve açılı bağlantı elemanları seçeneklerinin birebir boyutlarda titanyum modelleri yer almaktadır.

Dayanak Planlama Kiti

İmplant ve abutment ayın şeyler değildir. Diş implantı yapay diş köküdür. Çene kemiği, protez (yapay diş) için güvenli bir platform sağlamak üzere implant ile birleşir. Abutmentler ise, protezi implantlara bağlayan bağlantı parçalarıdır. Tedavinin bir parçası olarak bir abutment veya proteze ihtiyaç duyulabilir.

Bazı durumlarda, dayanaklar implantlar ile aynı anda yerleştirilebilir. Bununla birlikte, genel olarak dayanak yerleştirme ameliyatı, çene kemiği implantlarla kaynaştıktan sonra yapılır. Diş ihtiyaçlarına bağlı olarak iki çeşit abutment kullanılır. İyileşme dayanakları, implant bölgesi çevresinde diş eti dokusunun iyileşmesine yardımcı olur. Diş eti iyileştikten sonra, protezin implant ile birleştirilebilmesi için son abutmentler yerleştirilir.

İşte dayanak planlama kitleri, her iki durumda da bağlantı elemanlarının doğru seçilmesinde önemli bir işleve sahiptir. Bir bağlantı (dayanak) elemanının uyup uymayacağını görmek için sipariş vermeden önce bu planlama seti, denemek amacı ile bir abutment koleksiyonu sunar. Böylelikle sipariş vermeden önce doğru kararı vermek mümkündür. Planlama seti, genelde bir alüminyum plakadan işlenir ve kaydırmalı bir kapağa sahiptir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında dayanak planlama kiti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.