Cerrahi Setler

Drill Uzatma


Eksik dişlerin tamamlanmasında başvurulan implant uygulamaları, bugün geliştirilen yeni yöntemlerle artık diş eti kesilmeden ve dikiş atılmadan gerçekleştirilmektedir. Çok kısa sürede tamamlanan bu işlem ile hastalar büyük rahatlık yaşamaktadır.

Drill Uzatma

Bugüne kadar uygulanan implant yönteminde diş eti dokusunda kesi yapılmakta ve kemik ile doku birbirinden ayrılmaktadır. Bu şekilde implant uygulanan bölgede güvenli bir görüş alanı sağlanmaktadır. Yeni geliştirilen yöntemlerde ise implant uygulaması, diş eti kesilmeden ve kaldırılmadan yapılmaktadır. Bunun için drill adı verilen döner bir cihaz kullanılarak diş etinden kemiğin içerisine doğru bir yuva açılmakta ve bu yuva içerisine bir seferde implant yerleştirilmektedir.

Ancak bu yöntemin uygulaması için hastanın kemik seviyesinin yeterli olması gerekmektedir. Bu amaçla işleme başlamadan önce hastanın çene kemiği ve diş eti dokuları hem klinik hem de radyografik olarak incelenir.

Hastanın ağız yapısına göre bazen standart drill uzunluğu yeterli olmayabilir. Bu durumda drill uzatma kullanılarak bu sorun aşılmaktadır.

Bir drill, çürüğün giderilmesi, dolguların parlatılması, estetik uygulamalar ve protezlerin değiştirilmesi dahil olmak üzere çeşitli yaygın diş prosedürlerini gerçekleştirmek için kullanılan ve elle tutulan mekanik bir alettir.

Bir diş el aleti olarak drill, bazden dişleri dolgular için hazırlamak için kullanılırken, aynı zamanda çürükleri gidermek, dolguları parlatmak, estetik diş hekimliği yapmak ve protezleri değiştirmek için de kullanılır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi setler üretmektedir. Bunlar arasında drill uzatma da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.