Cerrahi Setler

İmplant Çıkarma Kiti


Diş implantı başarısızlığı, önemli kemik kaybı, kötü yerleştirme ve estetik bozukluk dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Kısa vadeli başarısızlıklar, kemikte iyileşmenin meydana gelmediği bir sürece bağlanır. İyileşme sonrasında ise kemik kaybı ile sonuçlanan başarısızlıklar yaşanır. En yaygın ve en zor uzun vadeli tedavi başarısızlığı budur. İmplant çıkarma kiti, başarısız implantların en az doku yaralanması ile çıkarılması için kullanılan etkili bir dental settir.

İmplant Çıkarma Kiti

Genel olarak bir implant çıkarma kiti şu parçalardan oluşur: özel implant çıkarıcı vidalar, konnektörler, implant sökücü kılavuzlar, özel tork cırcırı ve ağır hizmet tipi tornavidalar. İmplant sökücüler çeşitli implant sistemleri ve implant boyutları ile uyumludur. İmplant çıkarma vidası, kolayca yerleştirilebilir. İmplant çıkarıldığı anda bileşenlerin daha hızlı ve çok daha güvenilir bir şekilde ayrılmasını sağlar.

Bir implant çıkarma cerrahi kiti, vidaları, implant kapaklarını ve iyileşme başlıklarını yerleştirmek veya yerinden çıkarmak kullanılmak üzere tasarlanmış farklı anahtarlardan oluşmaktadır. Bu kit ile internal ya da eksternal her türlü implant sistemlerine uygun implant çıkarma işlemleri yapılabilir.

Kısaca implant çıkarma kitleri, bozulan veya yanlış yerleştirilmiş implantlardan hızlı, zahmetsizce ve cerrahi bir işlemle kurtulmayı sağlar. Başarısız olan implant için uygun boyutta vida kullanılır. Vida hareket etmeden sıkılmalı ve her işlemde adaptör kullanılmalıdır. Aksi halde implant zarar görür ve çıkarma işlemi zora girer.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında implant çıkarma kiti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.