Cerrahi Setler

İmplant Kortikal Drill


Kortikal kemik, iç boşluğun etrafında koruyucu bir tabaka oluşturan kemiğin yoğun dış yüzeyidir. Kompakt kemik olarak da bilinen bu kemik türü, iskelet kütlesinin yaklaşık yüzde 80’;ini oluşturur ve bükülmeye ve burulmaya karşı yüksek direnci nedeniyle vücut yapısı ve ağırlık taşıma için zorunludur.

İmplant Kortikal Drill

Kortikal kemik, süngerimsi bir kemiğe göre oldukça pürüzsüzdür. Kortikal kemiğin yapısı birçok katmandan oluşur. Kortikal kemiğin en dış tabakası iki katlı bir yapı olan periosteumdur (kemiği dıştan saran kalın bir tabaka). Bu katman kortikal kemikten geçen sinirleri ve kan damarlarını korur. Kortikal kemiğin diğer katmanı, yağ depolayan kortikal kemiklerin merkezinde bulunan kemik iliği boşluğudur.

Çene kemiğine yerleştirilen implantın bütünüyle kemik ile sarılması yani kemiğin implantı tamamen kabul etmesi amacıyla yerleştirilen geleneksel diş implantlarının aksine, kortikal implantlar cerrah tarafından kortikal kemiğe yerleştirilir. Bu nedenle geleneksel diş implantı kurallarının, endikasyonlarının ve kontrendikasyonlarının kortikal implantlar için geçerli olması beklenemez. İmplant kortikal drill, kortikal kemiği sert kemikten çıkarmak için kullanılır.

Ancak diş dışında vücudun genelindeki kemiklerde kemik fiksasyonu, plakalar ve vidalar yardımıyla yapılır. Fiksasyon, kemiğin en sert dokusu olan kortikal kemik delinerek yapılır. Delme işlemi sırasında sürtünme ve kayma deformasyonu yüzünden matkap ve kemik ara yüzünde ısınma oluşur.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi setler üretmektedir. Bunlar arasında implant kortikal drill de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.