Cerrahi Setler

Kısa İmplant Drili


Driller (matkaplar), bir diş implantının yerleştirilmesi için bir boşluk oluşturmak üzere kemiğin iç kısmında delikler açmak için kullanılmak üzere tasarlanmış dental aletlerden biridir.

Kısa İmplant Drili

Kemik içi uzunlukları genelde 10 mm’;den az olan diş implantları, farklı çalışmalarda kısa implantlar olarak tanımlanmaktadır. Son zamanlarda, kısa diş implantları, bazı cerrahi tekniklerin dezavantajlarından kaçınmak için daha basit ve daha hızlı bir alternatif olarak önerilmektedir. Ancak uzunluğu 8 mm’;den az olan kısa implantlar, azaltılmış kemik-implant teması yüzünden başarısızlık riski taşımaktadır.

Kısa implant drilleri, kılavuz uyumlu silindirik durdurucu kısım (stopper) sayesinde bir cerrahi işleme gerek duyulmadan doğrudan dişeti üzerinden güvenli bir şekilde kemiğe, belirli özelliklerde, belirli yönde, belirli pozisyonda ve belirli derinlikte bir implant yuvası açmak için kullanılmaktadır. Burada en önemli nokta, yön, pozisyon ve derinlik açısından drillerin tam bir kontrol imkanı vermesidir.

Kısa implantlar marjinal kemik kaybı, protez başarısızlıkları açısından standart implantlara benzer komplikasyon oranları göstermektedir. Bu yüzden kısa implantlar, özellikle tamamlayıcı cerrahi prosedürler gerektiren hastalarda, arka çeneler için güvenilir bir tedavi olarak kabul edilmektedir.

Matkap tasarımında malzeme ve mekanik özellikler, kesme verimliliğini ve dayanıklılığı önemli ölçüde etkiler. Soğutucu mevcudiyeti ve sıcaklık, kemik sıcaklıklarının belirlenmesinde etkili faktörlerdir. Kısa implant drilleri de potansiyel olarak zararlı olan kemik sıcaklıklarına yol açmadan birkaç kez kullanılabilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında kısa implant drili de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.