Cerrahi Setler

Kortikal İmplant Drili


İmplant boynu çevresindeki kemikteki basıncı azaltmak için kortikal tabakanın zorunlu olarak hazırlanması gerekir. Bu amaçla kullanılan kortikal implant drilleri, kılavuz manşon tarafından yönlendirilir. Kortikal kemik kalınlığına göre farklı diriller kullanılır. Örneğin ince kortikal kemikler için 2 mm’;nin altında, kalın kortikal kemikler içinde 2 mm’;ye eşit veya büyük dril kullanılır.

Kortikal İmplant Drili

Genel olarak kortikal implant drili, kemiğe nüfuz etmek, bölgeyi işaretlemek ve sonraki matkapları yönlendirmek için kullanılır.

Kısaca kortikal diş implantı, hemen yükleme protokolünde kullanılmak üzere kortikal kemik bölgelerinde uygulanan implantlardır. Kortikobazal implantlar cerrahlar tarafından kortikal kemiğe uygulanır. Ancak zamanla canlı kemik dokusu ile uyumsuzluk gösterebilir. Bu nedenle, geleneksel dental implant kurallarının, endikasyonlarının ve kontrendikasyonlarının kortikal implantlar için geçerli olması beklenmemektedir. Bununla birlikte geleneksel diş implantları tekniğinden çok daha üstün ve daha etkili kabul edilen kortikobazal implant yöntemleri de gelişmektedir.

Yapılan araştırmalara göre, kemiğe nüfuz eden implant yerleştirme için bir başlangıç matkabının yaklaşık 50 kez kullanıldıktan sonra değiştirilmesi gerekmektedir. Bu, kortikal implant drilleri için de geçerlidir. Çünkü delme işlemi sırasında meydana gelen ısı artışı, kemik dokusunun ölümüne neden olmaktadır. Bu durum erken implant başarısızlığının en önemli nedenidir. Kemik dokuları ısıya karşı hassastır ve delme işlemi sırasında ısı artışı kemiğe zarar vermektedir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında kortikal implant drili de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.