Cerrahi Setler

Protez Kiti


Protez kiti, içinde diş tedavilerinde sıklıkla kullanılan tüm anahtarlar ve torklu implant anahtarının (ratchet) bulunduğu proteze özel bir kittir. Bu kitler özel bir kutu içindedir ve bu sayede otoklavda sterilize edilmesi mümkündür.

Protez Kiti

Dişlerin ve çevresindeki dokuların bazı rahatsızlıklar sonucu madde kaybına uğraması veya tamamen yok olması, kısaca kaybedilmesi gibi durumlarda, bunları onarmak veya yerine koymak için kullanılan, hazır materyallere protez adı verilir. Protez işlemi ile hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmakta, aynı zamanda bozulan konuşma şekli düzeltilmekte ve estetik görünümü daha iyi bir duruma getirilmektedir.

Protezler genelde sabit, hareketli ya da implant üstü olmaktadır. Sabit protezde, diş ağzın içine sabitlenmektedir. Hareketli protezler hem implantlardan hem de damaklardan destek alan ve istendiği zaman takılıp çıkarılan protezlerdir.

İmplant yapılmasının başlıca amacı, hastanın yaşam kalitesinde önemli olan dişlerin kaybedilmesi durumunda fonksiyonel ve güzel konuşma sağlayan dişlere yeniden sahip olunmasını sağlamaktır. Bu amaçla farklı teknik ve malzemelerle uygulanan ve implantlardan destek alarak yapılan protezlere implant üstü protezler denir.

Protez kitleri, hangi türden olursa olsun, uygulanan bir diş protezine müdahale edilmesi gereken durumlarda kullanılan alet ve malzemeleri içeren kitlerdir. Diş doktorlarının hızlı, kolay ve yerinde müdahale etmelerine imkan sağlayan bu kitler kaliteli malzemelerden üretilmektedir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok cerrahi set üretmektedir. Bunlar arasında protez kiti de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.