Cerrahi Setler

Ratchet (Cırcır)


Ratched (cırcır), implant bölgesini vidalamak için musluk ile kullanılmak üzere tasarlanmış, iki yönlü bir alettir. İmplantları vidalamak veya vidayı sökmek için kullanılır. Dairesel dönüş sağlayan bu cırcır, aletin yeniden yüklenmesi gereken küçük alanlarda bile çok yönlü bir cihazdır. Steril olmayan şekilde sağlanır, bu yüzden kullanmadan önce otoklavda sterilize edilmesi gerekir.

Ratchet (Cırcır)

Ratched (cırcır), istenilen konuma hareket ettirilebilir ve daha sonra sürtünme ile kendini yerinde tutar. Bu teknik genellikle cerrahi klemplerle kullanılır. Cırcır, sadece bir yönde harekete izin verecek şekilde tasarlanmış bir cihazdır. Bir cırcır tasarımı son derece basittir ve cırcırların çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır.

Bir cırcır tasarımı, açılı dişlere sahip dişli bir tekerlek içerir. Pençe olarak bilinen bir parmak, dişlerle eklem yapar. Tekerlek bir yönde serbestçe hareket edebilir, ancak açılar tekerleğin hareketinin tersine dönmesini engeller. Tekerleğin dişleri arasındaki mesafe, ters yönde küçük bir miktar oynama sağlar, hassas mandallar bazen bu hareketi sınırlamak için tasarlanır. Cırcırlar, ne için kullanıldıklarına ve ürünün maliyetine bağlı olarak metal, plastik, ahşap ve kompozit malzemelerden yapılabilir. Ancak diş hekimleri tarafından kullanılan cırcırlar genel olarak tıbbi sınıf titanyumdan üretilmektedir.

Kısaca cırcırlı anahtarlar, implant cıvatalarını gevşetmek ve sıkmak için tasarlanmış oldukça basit anahtarlardır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi setler üretmektedir. Bunlar arasında ratched (cırcır) da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.