Cerrahi Setler

Sivri veya Yuvarlak İşaretleme Drill'i


İşaretleme (veya markalama) drill’;i, diş implantının yerleştirileceği kemiğe nüfuz etmek için kullanılan ilk drill’;dir. İşaretleme drill’;leri, implant konumunun net bir şekilde gösterilmesi için tasarlanmıştır ve çok küçük bir kesim sağlar. Doğru bir ilk delme ve işaretleme amacı ile kullanılan işaretleme drill’;leri keskin bıçaklı ve sivri veya yuvarlak uçlu olmaktadır. Pürüzsüz bir kesim için bu drill’;ler parlatılmış yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Sivri veya Yuvarlak İşaretleme Drill'i

Diş eti dokusu açılıp kemiğe erişildikten sonra diş hekimi, diş implantının yerleştirileceği bir delik hazırlamak için farklı çaplarda bir dizi drill kullanır. Bu işleme başlarken önce kemikte bir oyuk oluşturmak için küçük yuvarlak bir drill kullanılır. Kemiğin en sert dış tabakasında oluşan bu oyuk, çene kemiğinin derinliklerinde kullanılan drill’;in implant bölgesinde kolayca ortalanmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bir diş implantı için delik açarken kullanılan ilk drill, pilot drill olarak adlandırılır. Bu, adından da anlaşılacağı gibi, daha sonra kullanılacak diğer drill’;ler için kılavuz görevi gören bir delik oluşturmak için kullanılan küçük çaplı bir drill ucudur.

Bu işlem sırasında pilot drill, diş implantı için gereken toplam uzunluğun yaklaşık üçte biri ile yarısı kadar bir delik oluşturmak için kullanılır. Pilot deliğin ilk kısmı açıldıktan sonra, diş hekimi içine bir hizalama pimi yerleştirir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi setler üretmektedir. Bunlar arasında sivri veya yuvarlak işaretleme drill’;i de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.