Cerrahi Setler

Uzun veya Kısa Pilot Drill


Diş implantını yerleştirme ameliyatı sırasında, ağız cerrahı diş etini açmak ve kemiği ortaya çıkarmak için bir kesim yapar. Dental implant metal postunun yerleştirileceği kemiğe delikler açılır. Post diş kökü görevi göreceği için kemiğin derinliklerine implante edilir.

Uzun veya Kısa Pilot Drill

Bir diş implantı için delik açarken kullanılan ilk drill, pilot drill olarak adlandırılır. Bu drill, daha sonra kullanılacak diğer drill’;ler için kılavuz görevi gören bir delik oluşturmak için kullanılan küçük çaplı bir drill’;dir.

Pilot drill kullanırken, diş hekimi plastik bir aparat kullanabilir. Bu, hastanın ağzının alçı kalıplarını kullanarak önceden oluşturdukları bir aparattır. Pilot drill, implant bölgesi üzerinde ortalanmış olan açıklıktan sokulur. Aparat, matkabın yönünü merkezlemeye ve yönlendirmeye yardımcı olur. Bu sürecin ilk aşamasında pilot drill, diş implantı için gerekli olan toplam uzunluğun ortalama üçte biri ile yarısı kadar arasında bir delik oluşturmak için kullanılır. Daha sonra bu boşluğa bir hizalama pimi yerleştirilir. Bu şekilde doktor, oluşturulmakta olan deliğin yönünü iki kez kontrol etme fırsatı bulur. Eğer hizalaması hedef dışı görünüyorsa (bir yönde daha fazla eğim görülebilir), delik olması gerektiği kadar derin ve geniş olduğundan, yönü yine de düzeltilebilir. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra, yerleştirilecek diş implantının uzunluğuna uyacak şekilde delme işlemine devam edilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda cerrahi setler üretmektedir. Bunlar arasında uzun veya kısa pilot drill de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.