Cerrahi Tutucu Aletler

Bugün cerrahlar tarafından kullanılan çok çeşitli aletler bulunmaktadır. Bunlar genel olarak kesiciler, tutucular ve ekartörler olarak gruplanır. Örneğin kesiciler arasında bistüriler, ameliyatta insizyon yerini açmaya yarar. Diseksiyon makasları, hassas dokuları ve organları kesme ve ayırma işleminde kullanılan kıvrık uçlu bir makas türüdür.

Cerrahi Tutucu Aletler

Tutucu aletler (klempler), dokuda en az hasara yol açacak formda, çeşitli uzunluklarda ve dişli veya dişsiz olarak üretilen aletlerdir. Örneğin pansuman klempi, örtü, kompres ve bazı aletlerin tutturulmasında kullanılır. Tampon klempi ise kanamayı durdurmak ve hastanın cildini temizlemek amacı ile kullanılır.

Herhangi bir cerrahi işlem yapılırken, tutma veya sıkıştırma önemli bir gereksinimdir. Tıbbi klempler, cımbızlar, forsepsler ve tutucular gibi bir dizi aletin ortak adıdır. Cerrahi klemp, bir kilitle birbirine bağlanan iki koldan oluşur. Tutucuların gövdesi kol olarak tanımlanır, yardımcı parçalar ise çalışanları kontrol etmek için tasarlanmıştır ve makaslarda olduğu gibi genellikle halka şeklinde bir sap ve bir kilit içerir.

Tutucu aletler, çeşitli nesneleri ellerle dokunmadan sıkmaya, sabitlemeye, tutmaya ve iletmeye olanak tanır. Ameliyat sırasında bu aletler kullanılarak doku ve organlara çeşitli manipülasyonlar yapılır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli tutucu aletler bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Organ tutucular
  • Damar tutucular
  • Sinir tutucular
  • Kemik tutucular

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda cerrahi ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok tutucu alet üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.