Dental İmplantlar

En basit anlatımı ile dental implantlar, bir kişinin çiğneme yeteneğini veya dişlerinin görünümünü eski haline getirmek için çeneye cerrahi olarak implante edilen tıbbi araçlardır. Bu implantlar, kuronlar, köprüler veya takma dişler gibi yapay dişler için destek sağlar.

Dental İmplantlar

Yaralanma veya hastalık yüzünden bir diş kaybedildiğinde, kişi hızlı kemik kaybı, konuşma bozukluğu veya çiğneme şeklinde rahatsızlıkla sonuçlanan komplikasyonlar yaşayabilir. Kaybedilen bir dişin bir diş implantı ile değiştirilmesi, hastanın yaşam kalitesini ve sağlığını önemli ölçüde artırır.

Dental implant sistemleri, bir dental implant gövdesi ve dental implant abutmentinden oluşur. Dental implant gövdesi, diş kökünün yerine çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilir. Dental implant abutmenti genellikle implant gövdesine abutment sabitleme vidası ile tutturulur ve ekli yapay dişleri desteklemek için diş etlerinden ağza doğru uzanır.

Dental implant sistemlerinde, genel olarak Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) veya Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan standartlara uygun malzemeler kullanılır. Bu standartlar, güvenli bir malzemeyi oluşturan ayrıntılara sahiptir. Dental implantların çoğu titanyum veya zirkonyum oksitten yapılır. Bazen altın alaşımları, kobalt bazlı alaşımlar, titanyum alaşımları veya seramik malzemeler gibi başka malzemeler de kullanılır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli dental implantlar bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Makro yivli implantlar
  • Kombine yivli implantlar
  • Kapatma vidaları

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli medikal ürünler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok dental implant çeşidi üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.