Diafiz Protezi

Düz Çivi Grubu


İntramedüller çivi fiksasyonu, hem femur (uyluk kemiği) hem de tibial (kaval kemiği) kırıkları için standart tedavi şekli haline gelmiştir. Bu operasyonlarda uyluk kemiği için bildirilen kaynama oranları yüzde 97’;lere yaklaşmıştır. Diafiz kırıkları ile karşılaştırıldığında, uzun kemik alt ekstremite kırıkları, daha sık komplikasyona ve daha kötü sonuçlara neden olmaktadır. Bu kırıkların intramedüller çivi fiksasyonu, teknik olarak kolay olmamasına rağmen, özellikle kritik hastalarda geleneksel yöntemlerden daha az travmatiktir ve benzer sonuçlar elde edilmektedir.

Düz Çivi Grubu

Kaval kemiği çivi sisteminde, uzun kemiklerin iç fiksasyonu için küçük kalibreli, güçlü kanüllü implantlar kullanılmakta ve biyomekanik intramedüller stabilizasyon sağlanmaktadır. Bu sistem, kırılma şeklinde bağlı olarak farklı kilitleme modlarına sahiptir. Statik kilitlemeye ek olarak, dönme kararlılığına sahip kontrollü bir hareket de sağlanabilir.

Bazı endikasyonlarda, çivinin tepesine bir kompresyon vidası yerleştirilir ve kemik parçalarının kontrollü bir şekilde kompresyonu uygulanır. Dönme stabilitesini daha fazla artırmak için, kontrollü dinamizasyon ve sıkıştırma seçeneği kullanılır ve çivi statik olarak kilitlenir.

Tibial (kaval kemiği) çivisi şu durumlar için endikedir: kilitleme vidası fiksasyonunun sağlanabildiği çok proksimal ve çok distal uzantılı açık veya kapalı şaft kırıkları, çok parçalı kırıklar, segmental kırıklar, proksimal veya distal uzaklaşmalar, proksimal veya distal yanlış kaynamalar, patolojik kırıklar, tümör alımları ve kemik kaybı olan veya olmayan parçalı kırıklar.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda diafiz protezi üretmektedir. Bunlar arasında düz çivi grubu da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.