Diyabet Ürünleri

Diyabet hastalığında vücut yeterince insülin yapmaz veya gerektiği gibi kullanamaz. Yeterli insülin olmadığı zaman veya hücreler insüline yanıt vermeyi bıraktığında, kan dolaşımında çok fazla kan şekeri kalır. Bu durum zamanla, kalp hastalığı, görme kaybı ve böbrek hastalığı gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Diyabet Ürünleri

Diyabet vücudun, alınan gıdaları enerjiye nasıl dönüştürdüğünü etkileyen kronik (uzun süreli) bir sağlık durumudur. Vücut tüketilen yiyeceklerin birçoğunu şekere (glikoz) ayırır ve kan dolaşımına bırakır. Kan şekeri yükseldiğinde, pankreasa insülin salması için sinyal verir. İnsülin, kan şekerinin enerji olarak kullanılmak üzere vücudun hücrelerine girmesine izin veren bir işleve sahiptir.

Kan şekeri testi, kandaki şeker veya glikoz miktarını ölçen bir test yöntemidir. Diyabet teşhisine yardımcı olmak için doktorlar genelde bu testi ister. Diyabetli kişiler de durumlarını takip etmek için bu testi kullanır.

Tip 1 diyabet, vücutta insülin üretmekten sorumlu hücreler yok edildiği zaman ortaya çıkar. Tip 2 diyabet ise vücut insüline dirençli hale geldiğinde ve artık onu etkili bir şekilde kullanmadığında ortaya çıkar. Her iki durumda da takip edilmesi ve iyi yönetilmesi gerekir.

Bugün doktorların kullandığı sayısız ekipman ve diyabet ürünleri bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Hemoglobin ölçüm cihazı
  • Hemoglobin stribi
  • Tablet ezici
  • Tablet kesici
  • Şeker ölçüm cihazı
  • Şeker ölçüm stribi

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda ekipman kullanmakta ve test ve ölçümler istemektedir. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doktorların ve hastaların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve diyabet ürünü üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.