Diyabet Ürünleri

Hemoglobin Stribi


Kan şekeri testleri anında sonuç verir ve kişinin kan şekeri seviyesinin yüksek olup olmadığı, diyet veya egzersiz rutininin değişmesi gerekip gerekmediği, diyabet tedavisinin nasıl ilerlediği ve diyabet için genel tedavi hedeflerinin yönetilebilir olup olmadığı gibi konularda fikir verir.

Hemoglobin Stribi

Hemoglobin ölçüm cihazlarında kullanılmak üzere tasarlanan Hb hemoglobin test şeritleri, üzerine çok katmanlı bir kuru reaktifin yapıştırıldığı sert plastik şeritlerdir. Test şeritleri, eritrositleri parçalayarak ve salınan hemoglobini methemoglobine dönüştürerek işlev görür. Bu test, kılcal ve venöz tam kanda hemoglobin (Hb) ve hesaplanan hematokritin (Hct) kantitatif tayini içindir. Bu test şeritleri yalnızca profesyonel kullanım içindir.

Hemoglobin ölçüm cihazı stripleri elektrokimyasal biosensör teknolojisi ile üretilmektedir. 10 saniye gibi çok kısa bir sürede sonuç alınmasını sağlar. Bu test için az miktarda kan numunesi (1-1,5 µL) yeterli olmaktadır. Her bir strib tek kullanımlıktır. Özel tasarımları sayesinde hemoglobin ölçüm cihazına kolayca takılıp çıkarılabilir.

Hemoglobin, ana işlevi oksijen taşımak olan kırmızı kan hücrelerinin temel bileşenidir. Tam kandaki hemoglobin konsantrasyonunun belirlenmesi, anemi ve polisitemi gibi hastalıkların klinik tanısında faydalı olmaktadır. Bu bakımdan hemoglobin ölçüm cihazı ve hemoglobin stripleri kullanımı hem hastalar için hem de sağlık çalışanları için önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Doktorlar, hasta refahını sağlamak bakımından birçok ekipman kullanır. Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında hemoglobin stribi de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.