Diyabet Ürünleri

Şeker Ölçüm Stribi


Sağlık ocaklarında veya evlerde şeker ölçümler yapılırken şeker ölçüm striplerine ihtiyaç duyulur. Glikoz test şeritleri de denilen şeker ölçüm stripleri bir ucundan cihaza bağlanır ve diğer ucunda bir damla kan toplayarak cihazın ekranda anlık olarak kan şekeri seviyesini gösterir.

Şeker Ölçüm Stribi

Diyabet varsa, kan şekerini kendi kendine test etmek, diyabeti yönetmek ve komplikasyonları önlemek adına önemli bir yaklaşımdır. Genelde kan şekeri, küçük bir damla kan ile şeker ölçümü yapan taşınabilir bir elektronik cihazla ölçülmektedir. Test sıklığı genellikle diyabet tipine ve tedavi planına bağlıdır. Kan şekeri seviyesinin ne sıklıkla kontrol edilmesi gerektiğine doktor karar verir. Tip 1 diyabet varsa, günde 4 ila 10 kez kan şekeri testi önerilir. Tip 2 diyabet varsa, kullanılan insülinin türüne ve miktarına bağlı olarak günde birkaç kez kan şekeri testi önerilir.

Şeker ölçüm stripleri (diyabet test şeritleri), kan şekeri, yani glikoz seviyesi test edilirken kullanılır. Stripler, kan şekeri seviyesini ölçmek için glikoz ölçerlerle birlikte çalışır. Bir şeker ölçüm stribinin şeker ölçüm cihazınıza sığması, çalışacağı anlamına gelmez. Yanlış stripler kullanıldığında sonuçlar yanlış olabilir, hiç sonuç alınmayabilir ya da cihaz çalışmaz.

Şeker ölçüm stripleri elektrokimyasal biosensör teknolojisi ile üretilir ve çok kısa sürede sonuç alınmasını sağlar. Her bir strib tek kullanımlıktır.

Doktorlar, hasta refahını sağlamak bakımından birçok ekipman kullanır. Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında şeker ölçüm stribi de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.