Ekartörler

Cerrahi ekartör aletleri, bir cerrah çalışırken bir insizyonu veya kesiği açık tutmak için kullanılır. Ekartör, bir ameliyat sırasında dokuları veya organları, çalışılan bölgeden uzak tutmak için de kullanılır. Daha yeni üretilen ekartörler ayrıca görünürlüğe yardımcı olmak için hafif ataşmanlara sahiptir.

Ekartörler

Kendinden tutucu ekartörler, bir ameliyat sırasında ellerin serbest çalışmasına izin verir. Kendi kendini tutan cerrahi ekartörler, göz prosedürleri için olanlar gibi küçük, ya da masaya monte ekartör sistemleri gibi büyük olabilir.

Cerrahi ekartörler, altta yatan organları veya dokuları tutmaya yardımcı olarak cerrahların, açıkta kalan bölgeyi daha iyi görmesini ve erişmesini sağlar. Burada doğru ekartör ve tıbbi cihaz aydınlatması, ihtiyaç duyulan cerrahi boşluğa doğrudan rahatlık ve ışık getirir. Ekartörler cerrahide çok önemli bir rol oynar. Bugün farklı boyutlarda, şekillerde ve tasarımlarda ekartör üretilmektedir. Cerrahi ekartör aydınlatması, cerrahların derin veya minimum düzeyde açık kavitelerde daha iyi gezinmesine olanak sağlar. Bu durum hem cerrahi ekip hem de hasta için faydalıdır.

Çoğu cerrahi ekartör esas olarak dört grupta toplanır: kesme ve diseksiyon, sıkıştırma ve tıkama, geri çekme ve açığa çıkarma ve kavrama ve tutma.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli ekartörler bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Göğüs ekartörleri
  • Otomatik ekartörler
  • Genel cerrahi ekartörler
  • Beyin cerrahi ekartörleri
  • KBB ekartörleri
  • Batın ekartörleri
  • Mesane ekartörleri

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok çeşitli ekartörler kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok ekartör çeşidi üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.