Enjektörler

Günümüzde kullanılan şırıngaların çoğu paslanmaz çelik iğneli, plastik ve tek kullanımlıktır. Bu, her kullanıldıklarında steril olmaları ve hastalık yaymamaları açısından önemlidir.

Enjektörler

Enjektörler önemli tıbbi aletlerdir ve binlerce yıldır kullanılmaktadır. Ancak yıllar içinde büyük ölçüde gelişmiştir. Şırınga, içinde piston bulunan içi boş bir silindir ve ince içi boş bir iğneden oluşan, sıvı enjekte etmek veya çekmek için tıbbi bir alettir. Bir şırınga üç bölümden oluşur: iğne, hazne ve piston.

İğne, deriyi delen ve ilacın vücuda enjekte edilmesini sağlayan, keskin ve içi boş bir tüptür. Hazne, enjeksiyondan önce ilacın içinde tutulduğu bölümdür ve genellikle şeffaftır. İlaç iğne yoluyla vücuda dağıtıldıktan sonra, artık şeffaf haznede görünmez. Piston, enjeksiyon için kullanılan ilaç miktarını kontrol etmeye yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Enjektörler, kullanımlarına bağlı olarak farklı malzemelerden üretilir. Tarihsel olarak şırıngalar metal ve camdan yapılmıştır. Bu, kullanılmalarına, temizlenmelerine ve yeniden kullanılmalarına izin vermiştir. Hastalar arasında sterilizasyon ekipmanının önemi keşfedildikten sonra, iğneler ve şırıngalar kullanımlar arasında sterilize edilmeye başlandı. Bugün kullanılan şırıngaların çoğu paslanmaz çelik iğneli, plastik ve tek kullanımlıktır.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli enjektör ürünleri bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Steril enjektörler
  • Veteriner enjektörleri
  • Dental enjektörler
  • Beslenme enjektörleri

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda enjektör ürünleri kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok enjektörler üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.