Filtreler

Bakteri Nem Tutucu Filtre


Bakteriyel-viral hava filtreleri, hastaları, ekipmanı ve çevreyi virüslerden ve bakterilerden korumak için solunum ventilatörlerinde veya solunum devrelerinde kullanılan tıbbi cihazlardır. Bu cihazlar çalışma ilkesine bağlı olarak elektrostatik veya mekanik olabilirler. Elektrostatik filtreler parçacıkları yakalamak için indüklenmiş bir elektrostatik yük kullanır. Buna karşılık mekanik filtreler, kıvrımlı gözenekli bir zar kullanır. Mekanik filtreler, elektrostatik filtrelerden daha yüksek filtrasyon verimliliğine sahiptir, ancak daha yüksek hava akımı direnci uygular.

Bakteri Nem Tutucu Filtre

Hava filtreleri verimliliklerine göre şu şekilde sınıflandırılır:

  • Verimli partikül hava (EPA)
  • Yüksek verimli partikül hava (HEPA)
  • Ultra düşük penetrasyonlu hava filtreleri

Bu hava filtreleri 0,3 mikron boyutundaki partiküllerin sırasıyla en az yüzde 99,95, yüzde 99,97 ve yüzde 99,99’;unu tutar.

Isı nem ve eşanjörleri (HME’;ler), dışarı verilen havadaki ısı ve nemi tutar ve sonraki nefes almada bunları hastaya geri verir. Bunlar ayrıca elektrostatik veya mekanik olabilen bir filtreleme işlevi de sağlar ve filtreleme etkinliklerine göre EPA veya HEPA olarak sınıflandırılırlar.

HME’;ler pasif nemlendiricilerdir ve bu nedenle hava yolu arayüzünün girişine yerleştirilmelidir. Higroskopik membran tarafından tutulan nem hava akımı direncini artırır, bu yüzden HME’;ler nemlendirilmiş gazlarla kullanılmamalıdır.

Solunum devresine bir bakteri-viral filtre bağlanması mekanik özelliklerini değiştirir: devrenin uyumluluğunu artırır, hava yolu arayüzüne yerleştirildiği takdirde ölü boşluğu artırır ve filtrenin girişi ile çıkışı arasına basınç düşüşüne neden olan bir direnç ekler.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çeşitli filtreler üretmektedir. Bunlar arasında bakteri nem tutucu filtre de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.