Fizik Tedavi Ürünleri

Egzersiz ve Pilates Bandı


Egzersiz bandı, kuvvet antrenmanı için kullanılan elastik bir banttır. Ayrıca fizik tedavide, özellikle kas yaralanmalarının iyileşme döneminde olan hastalar tarafından, gücün yavaş yavaş yeniden kazanılmasına izin vermek için yaygın olarak kullanılır.

Egzersiz ve Pilates Bandı

Egzersiz bantları veya direnç bantları hem fizik tedavi hem de genel zindelik için kullanılan gerilebilir bantlardır. Bu bantlar, kasların kasılmasını tetiklemek için kullanılan hafif bir elastik banttır. Kullanıcı bandı çekerken kaslarda güç oluşturur. Önceleri rehabilitasyon için kullanılan egzersiz bantları bugün hasar görmüş kasları güçlendirmek için kullanılmaktadır. Günümüzde egzersiz bantları hem fizik tedavi görenler hem de kaslarını güçlendirmek isteyenler tarafından kullanılmaktadır.

Egzersiz bantları dayanıklı ve uzun ömürlü egzersiz ürünlerinden biridir. Çok çeşitli egzersiz hareketlerinin yapılmasını ve vücudun tüm kaslarının çalışmasını sağlar.

Pilates bantları da aynı şekilde kasların geliştirilmesi ve güçlendirilmesi ve hareketliliğin ve esnekliğin artırılması için kullanılır. Bu bantlar hem pilates hem de rehabilitasyon çalışmaları için mükemmeldir.

Egzersiz ve pilates bantları, ne kadar direnç sağladıklarını gösteren renklerine göre gruplandırılır. Örneğin sarı renk zayıf direnci ve başlangıç seviyesini, kırmızı renk orta direnci ve başlangıç/orta seviyesini, yeşil renk sert direnci ve orta seviyeyi, mavi renk çok sert direnci ve orta/ileri seviyeyi, siyah renk özel sert direnci ve ileri seviyeyi, gri renk ise aşırı sert direnci ve ileri seviyeyi ifade eder.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında egzersiz ve pilates bandı da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.