Fizik Tedavi Ürünleri

Kılıflı Sıcak / Soğuk Kompres


Ağrıyı sıcak ve soğuk terapi ile tedavi etmek, çeşitli durumlar ve yaralanmalar için çok etkili olabilir. Evde yapılan terapi, genellikle kas veya eklem hasarından kaynaklanan ağrıları hafifletmeye yardımcı olması için önerilir.

Kılıflı Sıcak / Soğuk Kompres

Ne tür ağrı ve koşulların sıcak tedavi gerektirdiği ve hangilerinin soğuk tedavi gerektirdiği biraz kafa karıştırıcıdır. Bazı durumlarda, her ikisini de kullanmak gerekebilir. Sıcak ve soğuk, ağrı bölgesine kan akışını artırmaya yardımcı olur.

Soğuk terapi, iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmaya ve bir eklem veya tendon çevresindeki doku hasarını yavaşlatmaya yardımcı olur. Soğuk terapi, ağrılı kas dokusunu uyuşturabilir.

Isı tedavisi, belirli bir alana kan akışını arttırır ve dolaşımı iyileştirir. Bunun nedeni, iltihaplı bir bölgedeki ısının kan damarlarının genişlemesine neden olması ve yaralı bölgeye kan akışını teşvik etmesidir. Etkilenen bir bölgeye ısı uygulamak, rahatlık sağlayabilir ve kas esnekliğini artırabilir, ayrıca hasarlı dokuyu iyileştirebilir.

Egzersize bağlı yaralanmalar veya ağrı veya kireçlenme gibi bazı durumlarda, ısı tedavisi ve soğuk tedavi arasında geçiş yapmak en etkili yöntemdir.

Kılıflı sıcak / soğuk kompres hem sıcak hem de soğuk olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Vücudun herhangi bir bölgesindeki ağrının azaltılması için soğuk olarak, kasların gevşemesi ve bir rahatlama sağlanması için de sıcak olarak kullanıma uygundur. Özel kılıfı bulunduğu için vücudun yaralı bölgesine doğrudan temas etmesi önlenir. Böylece çok daha hijyenik bir kullanım imkanı sağlar.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında kılıflı sıcak / soğuk kompres de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.