Fizik Tedavi Ürünleri

Parafin Kazanı


Fizik tedavi için kullanılan parafin kazanları ile, eller, ayaklar veya dirsekler birkaç kez balmumunun içine batırılarak terapötik ve nemlendirici özellikler bırakan yumuşak bir parafin balmumu katman oluşturulmaktadır. Cilde bu yoldan aktarılan ısıyı hemen hissetmek mümkündür. Sadece eller, dirsekler ve ayaklarda kullanılan sıcak parafin mumu, kuru cildi derinlemesine nemlendirir ve kan akışını artırarak dokuyu içten dışa yeniler.

Parafin Kazanı

Parafin kazanları çok çeşitli ısı seviyeleri sunar ve mum yaklaşık iki saat içinde erir.

Uygulama sırasında el, dirsek veya ayak ılık sıvı parafine yerleştirilir. Daha sonra parafinden çıkarılır ve plastik astarın içine konur. Astar yerindeyken, el kumaş eldivenin içine sokulur ve birkaç dakika beklenir. Arkasından balmumu nazikçe soyulur ve yumuşak bir cilt ortaya çıkarılır.

Parafin kazanları sağlık kuruluşlarında ve evlerde kullanım için uygundur. Kazan üzerinde otomatik termostat ayarı bulunmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen kazan, elektrostatik toz boya ile boyanmakta ve aşınmaya karşı dirençli hale getirilmektedir.

Bu arada parafin mumu kozmetik alanında da genellikle ellere ve ayaklara uygulanır. Parafin mumu, cildin esnek ve yumuşak olmasına yardımcı olan doğal bir yumuşatıcıdır. Cilde uygulandığı zaman nem ekler ve tedavi tamamlandıktan sonra cildin nem seviyesini artırmaya devam eder. Ayrıca gözeneklerin açılmasına ve ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında parafin kazanı da bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.