Fizik Tedavi Ürünleri

TENS + EMS Terapi Sistemi


Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu (TENS) tedavisi, ağrıyı tedavi etmek için düşük voltajlı elektrik akımlarının kullanılmasını içerir. Bir TENS cihazı, cildin yüzeyine yerleştirilen elektrotlar aracılığı ile elektriksel darbeler ileten küçük bir cihazdır. Elektrotlar, ağrının bulunduğu sinirlere veya yakınına veya tetik noktalarına yerleştirilir. Bu cihaz, elektrik akımı ile ağrı sinyallerinin iletimini engelleyen sinir hücrelerini uyarır ve hastanın ağrı algısını değiştirir.

TENS + EMS Terapi Sistemi

Elektronik kas stimülasyonu (EMS) ise, bir fizik tedavi ve fitness tekniğidir. TENS gibi bu cihaz da doğrudan cilde uygulanan elektrotlar aracılığı ile elektriksel uyarıları ileten bir cihazdır. TENS cihazından farklı olarak, bir EMS cihazından alınan elektrotlar, kilit kas gruplarına uygulanır. En yaygın olarak diz cerrahisinde kullanılır. Elektrik sinyalleri, kasların tekrarlanan kasılmalarını tetikler. Kasılmalar kısa ve sık veya uzun ve sürekli olabilir.

Dijital göstergeleri bulunan bu iki terapi sistemi aynı zamanda hareketsizlikten oluşan körelmenin önlenmesinde ya da geciktirilmesinde, lokal kan dolaşımının yükseltilmesinde ve kaslara yeniden hareket kazandırılmasında tercih edilmektedir.

Cihaz üzerinde 8 farklı terapi programı bulunur. Tedavi programı ve yoğunluk süresi hastaya göre ayarlanır. Otomatik kapanma özelliği ile güçten enerji tasarrufu sağlar. Elektrot pedleri terapi yapılacak olan bölgeye kolayca uygulanabilir ve çıkarılabilir. Bu pedler cilt üzerinde tahrişe neden olmaz.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu birçok ekipman ve cihaz üretmektedir. Bunlar arasında TENS + EMS terapi sistemi de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.