İmplantlar

Tıbbi implantlar, genellikle uzun süre tıbbi amaçlar için insan vücuduna yerleştirilen sentetik malzemelerden yapılan cihazlardır. Kalça veya diz gibi vücut kısımlarını değiştirmek, ağrı kesici gibi ilaçları vermek, kalp atış hızı gibi vücut fonksiyonlarını izlemek ve düzenlemek ve organlara ve dokulara destek sağlamak amaçları ile tıbbi implantlar sıkça kullanılmaktadır.

İmplantlar

Bazı implantlar inerttir ve cerrahi ağlar veya stentler gibi yapısal destek sağlamayı amaçlar. Bazı implantlar, örneğin kalp ritmindeki değişikliklere yanıt olarak elektrik şokları göndererek vücut ile etkileşime girerek aktiftir olurlar. Bazı implantlar ise vücut dışındaki sistemlere bağlanır.

Tıbbi implantlar bugün Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan tıbbi cihazlara yönelik direktifler kapsamına girmektedir ve yüksek riskli cihazlar olarak sınıflandırılmaktadır. Bu yüzden kalite ve güvenliklerinin bağımsız olarak onaylanması gerekir.

Tıbbi implantlar, insan vücudu tarafından tanımlanan işlevsellik taleplerini karşılamak zorunda olan ürünlerdir. Tüm tıbbi implantların temel gereksinimleri, korozyon direnci, biyouyumluluk, biyo-yapışma, biyoişlevsellik, işlenebilirlik ve kullanılabilirliktir. Bu gereklilikleri yerine getirmek için testlerin çoğu, genotoksisite, karsinojenisite, üreme toksisitesi, sitotoksisite, tahriş ve hassasiyete yöneliktir.

Bugün doktorların ve sağlık çalışanlarının kullandığı çok çeşitli implantlar bulunmaktadır. Örneğin bunlar arasında dikkat çeken birkaç ürün şunlardır:

  • Dental implantlar - Kemik seviyesi ölçü transfer parçaları
  • Artroplasti kalça sistemleri
  • Stopper kiti
  • Osteotom seti
  • Protez parçaları

Doktorlar, hasta refahını sağlamak açısından çok sayıda implant kullanmaktadır. Firmamız, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ihtiyaç duyulan birçok implant çeşidi üretmektedir.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.