Kesici Aletler

Pensetler


Pensetlerin birincil amaçları, dokuyu kavramak, geri çekmek veya stabilize etmektir. Pensetler, tutmaları amaçlanan belirli doku için tasarlanmış dişlerin varlığına ve türüne göre sınıflandırılır. Bir kısım ince dişli pensetler yumuşak doku ve damarlar için tasarlanmıştır.

Pensetler

Pensetler esas olarak dişli olanlar ve dişsizler olarak ikiye ayrılır. Baş parmak pensi, dokuları tutmak için bir kalem tutuşu şeklinde parmak pozisyonu gerektirir. Cırcırlı pensetler dokulara kilitlenebilir ve diğer çabalar için elleri serbest bırakarak yerinde bırakılabilir.

Dişli baş parmak pensetleri, örneğin sıkı tutuş gerektiren dokularda veya karın duvarını kapatmak için kullanılır. Sinirler, kan damarları, bağırsak veya diğer iç organlar üzerinde asla dişli penset kullanılmaz.

Pürüzsüz pensetler, hassas yapıları tutmak için kullanılır. Düz pensetlerin kullanışlı bir çeşidi olan bu pensetler, orijinal olarak vasküler cerrahi için tasarlanmıştır. Eşsiz pürüzsüz diş tasarımı kavramayı dağıtarak minimum doku ezilmesine neden olur. Gereken aşırı güç zarar vereceğinden, deriyi tutmak için düz penset kullanılmamalıdır.

Kısaca pensetler, kerpeten veya cımbız görevi gören tıbbi aletlerdir. Genellikle vücuttan doku veya dişleri almak, manipüle etmek veya çıkarmak için kullanılır. Bazen boşluklar bir insan eli için çok küçüktür ve pensetler parmakların işe yaramayacağı durumlarda kuvvet veya basınç uygulayabilir.

İki temel penset türü vardır: kilitli ve kilitsiz. Kilitli olanlar genellikle cerrahide kullanılır. Makas gibi menteşelidir, ancak menteşe, belirli bir pensin amacına bağlı olarak farklı konumlarda olabilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kesici alet üretmektedir. Bunlar arasında pensetler de bulunmaktadır.

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.