Kişisel Koruyucu Ürünler

Alkolsüz Sıvı Dezenfektan


Temizlik, yüzeylerden mikropların çoğunu çıkardığı için önemli bir ilk adımdır. Sabun veya deterjan içeren ev temizleyicileri kullanmak, yüzeylerdeki mikropları ve kiri giderir ve yüzeylerden enfeksiyon kapma riskini azaltır. Tek başına temizlik, en zararlı virüsleri veya bakterileri yüzeylerden uzaklaştırır. Yüzeyler sterilize edilmeden veya dezenfekte edilmeden önce temizlenmelidir çünkü kir gibi safsızlıklar kimyasalların mikroplara ulaşmasını ve onları öldürmesini zorlaştırır. Sanitasyon, temizlikten sonra yüzeylerde kalan mikropları azaltır.

Alkolsüz Sıvı Dezenfektan

Dezenfektanlar, temizlikten sonra yüzeylerde kalan virüsleri ve bakterileri öldürebilir. Dezenfeksiyon, temizlikten sonra bir yüzeydeki mikropları öldürerek hastalığın yayılma riskini daha da azaltabilir. Özellikle hastane ve sağlık kuruluşlarında, laboratuvarlarda ve hasta bakımı yapılan konut ve tesislerde, zayıflamış bir bağışıklık sistemi yüzünden hastalanma riski daha yüksek olduğundan, dezenfeksiyon önemli olmaktadır.

Genel olarak dezenfekte etmek için ABD Çevre Koruma Kurumu (EPA) tarafından tescil edilmiş bir dezenfeksiyon ürünü veya daha güçlü bir ağartma solüsyonu kullanılmalıdır.

Cilt için sert ve yanıcı olabilen alkol kullanmak yerine, genelde alkolsüz bir el dezenfektanı mikropları öldürmek için farklı bir aktif bileşen kullanır (örneğin benzalkonyum klorür).

Çoğu durumda, alkollü ve alkolsüz el dezenfektanları arasındaki mikrop öldürücü fark, formülasyonda bulunan alkol yüzdesine bağlıdır. Örnek olarak yüzde 70 alkol içeren el dezenfektanı jeli en yaygın mikropların yüzde 99,99’;unu 15 saniye gibi kısa bir süre içinde öldürür.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli dezenfektan ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında alkolsüz sıvı dezenfektan da bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.