Kişisel Koruyucu Ürünler

Bağcıklı Cerrahi Maske


Bağcıklı bir cerrahi maskeyi geleneksel takma yöntemleriyle yüze sıkıca oturtmak, iplerin zayıf gerilimi nedeniyle, boşluktan bir miktar hava akışına neden olduğu için kolay değildir.

Bağcıklı Cerrahi Maske

Ameliyatlar sırasında cerrahi yaralar hastadan, cerrahi personelden ve ameliyathanelerden enfeksiyon alma riski altındadır, bu da cerrahi alan enfeksiyonunun sık görülmesine neden olur. Uygun ventilasyon teknikleri, cerrahi ovma ve cerrahi maske, saç örtüsü, galoş ve önlük gibi enfeksiyonu azaltmayı amaçlayan birçok yaklaşım vardır.

Bugüne kadar tüm dünyada ameliyathanelerde en yaygın kullanılan maske cerrahi maskelerdir. Ancak pratikte, bağcıklı cerrahi maskelerde koruyucu etkiyi zayıflatan bir sorun görülmektedir. Bir bağcıklı maskenin dört bağı bulunur. Geleneksel yöntemde üstteki iki ip başın çevresine ve alttaki iki ip boyuna düğümlenir. Ancak kullanıcı başını eğdiğinde, boyuna bağlanan alttaki iki ip maske üzerindeki çekiş gücünü kaybeder ve yüze gevşek bir şekilde oturmasına neden olur. Bu durumda maske ile yüz arasındaki boşluktan bir miktar hava geçer.

Bu durumu çözmek amacı ile artık bağcıklı cerrahi maskelerin ipleri elastik olmaktadır. Cerrahi maskelerdeki kulak halkaları, iplerin gevşemesi sorununu çözüyor görünse de bu maskelerin yeterli koruma sağlamadığına inanıldığı için ameliyathanelerde bağcıklı maskeler kadar popüler değildir.

Bugün bağcıklı üç katlı meltblown cerrahi maske, solunum yolu açıklıklarında potansiyel olarak patojenik bakteriler arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Esasen tek kullanımlıktır. Düzgün takılırsa, virüs ve bakteri içeren büyük partiküllü damlacıklarını veya sıçramaların çoğunu engeller.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli cerrahi maskeler üretmektedir. Bunlar arasında bağcıklı cerrahi maske de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.