Kişisel Koruyucu Ürünler

Bez Maskeler


Bez maskeler, kullanıcıyı solunum yolu enfeksiyonlarından korumak için sağlık ve toplum ortamlarında kullanılır. Kumaş maskelerin filtrasyon etkinliği genellikle tıbbi maskeler ve solunum maskelerinden daha düşüktür, ancak kumaş maskeler, iyi tasarlanıp doğru kullanıldıkları takdirde bir miktar koruma sağlayabilir. Yüze tam oturacak şekilde tasarlanan, çok sayıda iplik ve daha ince dokumaya sahip suya dayanıklı kumaştan yapılan çok katmanlı bez maskeler makul bir koruma sağlayabilir. Bir bez maske tasarımının cerrahi veya N95 maske kadar etkili olduğu kanıtlanmış değildir.

Bez Maskeler

Yapılan araştırmalara göre kumaş maskelerin filtrasyonu, etkinliği, yüze oturması ve performansı, cerrahi maskeler ve solunum cihazlarına göre oldukça düşüktür. Bez maskelerin, tıbbi maskelerin bulunmadığı durumlarda kullanılması daha uygun görülmektedir. Bu nedenle kumaş maskelerin sağladığı koruma, uygun malzeme seçilerek, maske katmanlarının sayısı artırılarak, filtrasyon ve yüze tam oturma sağlayan tasarımlarla geliştirilmektedir. Bez maskeler günlük olarak ve yüksek maruziyetli kullanımlardan sonra uygun yöntemlerle mutlaka yıkanmalıdır.

Bez maskelerin üretiminde en fazla kullanılan malzeme pamuktur. Pamuk-ipek, pamuk-şifon veya pamuklu-pazen gibi kumaş kombinasyonları ile 300 nm ve daha küçük partiküller için filtre verimliliği yüzde 80’;e ulaşabilir. En koruyucu kumaş maskeler, kullanıcının nefesinden nemi emmek için hidrofilik bir iç katmana (örneğin pamuk) ve hidrofobik dış katmanlara (örneğin polyester) sahip en az üç katmana ihtiyaç duyar.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kişisel koruyucu ürün üretmektedir. Bunlar arasında bez maskeler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.