Kişisel Koruyucu Ürünler

Cerrahi Maskeler


Cerrahi maskeler, kişinin ağzı ve burnu ile yakın çevredeki potansiyel kirleticiler arasında fiziksel bir bariyer oluşturan, yüze gevşek oturan, tek kullanımlık bir ekipmandır. Bu maskeler çalışanları sıvılarla temastan korumak için farklı kalınlıklarda ve farklı özelliklerde üretilir. Bu özellikler, maskeden ne kadar kolay nefes alınabileceğini ve cerrahi maskenin ne kadar koruyucu olduğunu etkiler.

Cerrahi Maskeler

Düzgün kullanılması durumunda bir cerrahi maske, virüs ve bakteri içeren büyük partikül damlacıklarını ve sıçramaları engellemeye yardımcı olur ve bunların ağız ve buruna ulaşmasını engeller. Aynı zamanda başkalarının tükürüğe ve solunum salgılarına maruz kalmasını da engeller.

Ancak cerrahi maskeler, havadaki öksürük, hapşırma veya bazı tıbbi prosedürlerle bulaşabilen çok küçük parçacıkları filtrelemez, dolayısıyla transferini engellemez. Ayrıca maskenin yüzeyi ile yüz arasındaki gevşek uyum nedeniyle mikroplara ve diğer kirleticilere karşı tam koruma sağlamaz.

Ancak bir N95 maskesi, yüze çok yakın oturması ve havadaki partiküllerin çok etkili bir şekilde filtrelenmesi için tasarlanmıştır. Maskenin kenarları, burun ve ağız çevresinde bir sızdırmazlık oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu maskeler, sağlık hizmetleri ortamlarında yaygın olarak kullanılır.

Spesifik olarak cerrahi N95 maskeleri, sağlık personeli tarafından hem hastayı hem de sağlık personelini, mikroorganizmaların, vücut sıvılarının ve partikül maddelerin transferinden korumak amacı ile çalışırken kullanılan tek kullanımlık solunum koruyucu ekipmandır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kişisel koruyucu ürün üretmektedir. Bunlar arasında cerrahi maskeler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.