Kişisel Koruyucu Ürünler

Cerrahi Nonwoven Bone


Dokunmamış liflerin başlıca avantajları arasında, esneklik, gelişmiş emicilik, gelişmiş yıkanabilirlik ve bakteriyel koruma yer alır. Dokumasız kumaşlar ayrıca sıvı iticilik, darbe direnci, alev geciktirme, elektrik yalıtımı ve ısı yalıtımı gibi belirli özellikleri geliştirmek için özel olarak tasarlanabilir. Ayrıca bu yumuşak ve esnek kumaşlar, gelişmiş filtreleme ve sterilite olanağı sunar. Bu arada dokunmamış (nonwoven) kumaşlar genellikle daha uygun maliyetlidir ve daha hızlı üretilebilir.

Cerrahi Nonwoven Bone

Dokunmamış kumaşların çok yönlülüğü, onları çok farklı endüstriyel uygulamalar için uygun hale getirir. Bunlar arasında delinmeye ve kesilmeye dayanıklı malzemeler ve cerrahi tulumlar, önlükler ve boneler de bulunmaktadır.

Dokuma kumaşlar, ipliklerin genel olarak 90 derece açılarda bir arada dokunması ile üretilen en geleneksel kumaşlardır. Dikey liflere çözgü iplikleri, yatay liflere ise atkı iplikleri denir. Oysa nonwoven kumaşlarda üretim şekli çok farklıdır. Genelde iki ana işlemi içerir: ağ oluşturma ve ağ sağlamlaştırma. Ağ oluşturma yöntemleri, taraklama, havalı serme, ıslak serme, eğirerek bağlama, eriyik üfleme ve son zamanlarda elektro-eğirmedir. Ağ sağlamlaştırma yöntemleri ise, iğneleme, kimyasal bağlama ve termal bağlamadır. Bu iki süreç genellikle ardışık olsa da bazen tek bir adımda birleştirilir.

Cerrahi nonwoven bone yapımında kullanılan dokunmamış kumaşlar esas olarak düz bir biçimde (iki boyutlu) üretilir. Ancak, bu düz kumaşlar, kalınlıkları önemli olduğunda üç boyutlu olarak adlandırılır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal tekstil ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında cerrahi nonwoven boneler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.