Kişisel Koruyucu Ürünler

Çocuk Maskesi


Çocuklarda yüz maskelerinin, oksijen alımını azaltacağı ve hipoksemi olarak bilinen düşük kan oksijen seviyelerine yol açacağı konusunda endişe duyulmaktadır. Ancak maskelerin tamamı, çocuğun ihtiyaç duyduğu oksijeni bloke etmeyen ve nefes alabilen malzemelerden yapılmaktadır.

Çocuk Maskesi

Yapılan araştırmalarda maskelerin, çocuğun odaklanma veya okulda öğrenme yeteneğini etkilemediği belirlenmiştir. 2 yaşındaki veya daha büyük çocukların büyük çoğunluğu, uzun süreler boyunca güvenli bir şekilde yüz maskesi takabilir. Bu, tıbbi açıdan maske takmak zorunda olan çocuklar için de geçerlidir.

Maskelerin, bir çocuğun normal akciğer gelişimini de engellemediği tespit edilmiştir. Bunun nedeni, oksijenin maskenin içinden ve çevresinden akması ve tükürük spreyini ve virüsü içeren solunum damlacıklarını bloke etmesidir. Çeşitli virüs salgınlarında enfeksiyonların önlenmesi dahil olmak üzere çocuğun akciğerlerini sağlıklı tutmak önemlidir.

Bu arada yüz maskelerinin normalde solunan havayı yeniden solumaktan kaynaklanan karbondioksit zehirlenmesine yol açtığına dair yanlış bilgiler bulunmaktadır. Bu doğru değil. Karbondioksit molekülleri çok küçüktür, hatta solunum damlacıklarından bile daha küçüktür. Kumaş veya tek kullanımlık maskeler gibi nefes alabilen malzemeler tarafından tutulamazlar. Aslında cerrahlar, işlerinin bir parçası olarak, zarar görmeden tüm gün sıkı oturan maskeler takar.

Ancak 2 yaşından küçük çocukların, yardım almadan çıkaramadıkları için maske takmaları doğru değildir. Ciddi solunum problemleri veya bilişsel bozuklukları olan çocuklar da yüz maskesi kullanmakta zorlanabilir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli cerrahi maskeler üretmektedir. Bunlar arasında çocuk maskesi de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.