Kişisel Koruyucu Ürünler

Koruyucu Eldivenler


Sağlık çalışanları için üretilen koruyucu eldivenler, kan veya vücut sıvılarından kaynaklanan büyük kirlenme riskini azaltmanın önemli bir yolu olarak görülmektedir. Koruyucu eldivenler genelde lateks veya vinil gibi malzemelerden üretilmektedir. Bu malzemelerin mukavemeti ve esneme gücü, koruyucu eldivenin kalitesi ve performansında önemli faktörlerdir. Tıbbi ve temiz oda eldivenleri, uluslararası standartları karşılamak amacı ile genelde ASTM D412 standardına göre test edilmektedir. Bu şekilde yırtılmaya veya bozulmaya eğilimli olmayan ve yeterli esnemeye sahip koruyucu eldivenler üretilmektedir. Aksi halde eldivenler, iğne deliği, sivri kemik parçaları, cerrahi aletler üzerindeki keskin yüzeyler veya başka bir nedenle delindiği zaman, bariyer bozulur ve bakteriler bulaşabilir.

Koruyucu Eldivenler

Koruyucu eldivenler, genel işleve göre muayene eldiveni ve ameliyat eldiveni olarak sınıflandırılır. Muayene eldivenlerine sağlık çalışanları, kan alma ve hastaların fiziksel muayeneleri gibi bazı tıbbi prosedürler sonrasında kendilerini ve başkalarını çapraz kontaminasyondan korumak için ihtiyaç duyar. Ameliyat eldivenleri ise, kana, enfeksiyonlara, kesici aletlere ve diğer hastalığa neden olan nesne ve maddelere maruz kalan cerrahlar ve diğer sağlık çalışanları tarafından kullanılır.

Her durumda koruyucu eldivenleri kullanırken delinmesini veya hasar görmesini kimse göze alamaz. Bu nedenle, bu eldivenlerin yüksek kalitede olması gerekir. Genelde eldivenler üretilirken, eldivenleri delinmeye karşı dirençli kılan nitril kullanılmaktadır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kişisel koruyucu ürün üretmektedir. Bunlar arasında koruyucu eldivenler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.