Kişisel Koruyucu Ürünler

Kumaş Maskeler


Kumaş maskeler zaman içinde çok daha dayanıklıdır, tek kullanımlık maskeler ise kirlenir kirlenmez atılmaları gerekir. Dolayısıyla cerrahi maskeler ciddi boyutta bir tıbbi atık üretmektedir. Sağlık uzmanlarına göre kumaş yüz maskeleri, giderek yaygın kullanılmaktadır, ancak küçük virüs parçacıklarının buruna veya ağıza girmesini önlemek için yeterince güçlü oldukları söylenemez. Üstelik virüs salgınlarında o kadar etkili olmamaktadır.

Kumaş Maskeler

Son derece bulaşıcı salgınlarda daha fazla koruma sağlayan üç katlı cerrahi maskeler, KN95 maskeleri veya N95 maskeleri tercih edilmelidir. Kumaş maskeler büyük damlacıkları filtreleyebilir, ancak örneğin N95 maskeler hem büyük damlacıkları hem de havadaki virüsü içeren daha küçük aerosolleri filtreleyebilir. N95 maskeler ayrıca havadaki parçacıkların yaklaşık yüzde 95’;ini filtreleyerek özellikle etkili olmaktadır.

Kumaş maskelerin filtrasyon etkinliği genellikle tıbbi maskeler ve solunum maskelerinden daha düşüktür. Ancak kumaş maskeler, iyi tasarlanıp doğru kullanıldıklarında bir miktar koruma sağlar. Yüze tam oturacak şekilde tasarlanmış, çok sayıda iplik ve daha ince dokumaya sahip suya dayanıklı kumaştan yapılmış çok katmanlı bez maskeler kabul edilebilir düzeyde bir koruma sağlar. Bir kumaş maskenin, tıbbi veya N95 maskesi kadar etkili olduğu kanıtlanmış değildir.

Tarihsel olarak, sağlık çalışanlarını ve genel halkı çeşitli solunum yolu enfeksiyonlarından korumak için kumaş maskeler kullanılmıştır. Bugün kumaş maskelerle ilgili daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli bez maskeler üretmektedir. Bunlar arasında kumaş maskeler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.