Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal ve Cerrahi Önlükler


Çapraz kontaminasyon riskini azalmak ve doktorlar ve hastalar için maksimum koruma sağlamak amacı ile tek kullanımlık medikal ve cerrahi önlükler kullanılır. Bu önlükler, sağlık bakım ortamlarında kullanılan kişisel koruyucu ekipman arasındadır. Sağlık çalışanları potansiyel olarak bulaşıcı sıvı veya katı malzeme ile temas ederse, hastalığa neden olan mikroorganizmaların yayılmasından korunmak için kullanılır. Ayrıca, bağışıklık sistemi zayıflamış olan hastalar gibi savunmasız hastalara zarar verecek mikroorganizmaların bulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için de bu önlükler kullanılır.

Medikal ve Cerrahi Önlükler

Medikal ve cerrahi önlükler, geniş bariyer koruması sağlamak için tasarlanmıştır. Bu önlükler genel bir enfeksiyon kontrol stratejisinin bir parçasıdır. Bu önlükler, cerrahi önlükler, izolasyon önlükleri, cerrahi izolasyon önlükleri, cerrahi olmayan önlükler, prosedürel önlükler ve ameliyathane önlükleri gibi sağlık kuruluşlarında kullanılması amaçlanan çok çeşitli türlerde üretilmektedir.

Esas olarak belirli risk seviyelerine dayalı olarak, istenen koruma düzeyi ile uyumlu önlük kullanılmalıdır. Yayınlanan standartların amacı, son kullanıcılara belirli bir görev veya durum için en uygun koruyucu ürün tipini belirlemede yardımcı olmaktır. Genelde sınıflandırma şu şekildedir:

  • Seviye 1: Minimum risk (temel bakım, standart izolasyon ve ziyaretçiler için)
  • Seviye 2: Düşük risk (kan alımı, dikiş atma, yoğun bakım ünitesi veya bir patoloji laboratuvarı için)
  • Seviye 3: Orta derecede risk (arteriyel kan alımı veya travmalar)
  • Seviye 4: Yüksek risk (ameliyatlarda veya patojen direncine ihtiyaç duyulduğunda)

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kişisel koruyucu ürün üretmektedir. Bunlar arasında medikal ve cerrahi önlükler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.