Kişisel Koruyucu Ürünler

Meltblown Maske


Dokuma kumaşlar ve örgüler, bir dizi ipin, farklı oluşumlarda birbirine bağlanması iler üretilir. Ancak meltblown kumaşlar, üst üste istiflenmiş gerçekten ince plastik şeritlerden oluşan bir yığındır. Eriyik üflemeli kumaş da denilen meltblown kumaşlar, gerçekte sıkı bir dokuma değildir. Aksine, parçacıklar için bir engel kursu oluşturan gerçekten küçük dallardan oluşan dev bir yığındır. Bu, havanın oldukça kolay geçmesine izin verir, ancak yine de parçacıkların geçmesini zorlaştırır.

Meltblown Maske

Eriyik üflemeli elyaflar son derece küçüktür. En ince ipek iplik, eriyik üflemeli kumaş ipliklerinden yaklaşık 10 kat daha kalındır. Bu sayede meltblown elyaf ile, kumaş liflerinden çok daha ince ağlar yapılabilir. Bu yüzden eriyik üflemeli kumaş, normal kumaşa göre daha fazla nefes alabilir özelliktedir. Diğer taraftan meltblown kumaş, elektrostatik yük tutabilir, bu özellikle maskenin filtrasyon verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Kısaca meltblown, dokuma olmayan bir üretim sistemidir. Polimerlerin dokuma olmayan mikrofilamentlere dönüştürülmesi ile üretilir. Eriyik üfleme işlemi sırasında iki farklı kumaş katmanı birleştirilir. Lifler, hızla birbirine dolanma ve yapışma sürecinde birleştirilir.

Bugün polipropilen, cerrahi veya tıbbi yüz maskeleri ve solunum maskeleri üretmek için eritilerek üflenen malzemedir. Genelde bu yüz maskeleri üç katmandan oluşur: dış, orta ve iç katman. Esas olarak eriyik üflemeli polipropilenden oluşan kısım, orta katmandır.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli cerrahi maskeler üretmektedir. Bunlar arasında meltblown maske de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.