Kişisel Koruyucu Ürünler

N95, N99 ve N100 Maskeler


NIOSH, Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü, standartları belirleyen ve farklı türdeki solunum cihazlarını ve maskeleri belgelendirmek için testler gerçekleştiren bir kuruluştur. Bu kuruluş tarafından solunum maskeleri için iki farklı sınıflandırma yapılmıştır: her maske N, R veya P olabilir ve her maske 95, 99 veya 100 olabilir. Belirli bir tür solunum cihazı için herhangi bir harf ve sayı kombinasyonu geçerlidir.

N95, N99 ve N100 Maskeler

Solunum cihazları ve maskeler birbirinden farklıdır. Maskeleri, bir solunum cihazı yerine maske yapan temel unsur, yüze karşı hava geçirmez bir contaya sahip olmamasıdır. Bir maskenin NIOSH tarafından onaylanması ve derecelendirilmesi için hava geçirmez bir contaya sahip olması gerekir.

Maskelerdeki rakamlar temelde sadece bir yüzdedir. N95 maskeler partikül maddenin yüzde 95’;ini filtreleyebilir. Kaba inşaat tozu ve moloz gibi şeyler için bu genellikle uygundur. Aynı şekilde, kısa süreli kullanım için iyidir, ancak daha uzun süreli kullanım, yine de potansiyel olarak tehlikeli partikül maddeye oldukça fazla maruz kalmaya neden olur.

N99 maskeler, partikül maddenin yüzde 99’;unu filtreleyebilir. Bu, çoğu durumda güvenlik için yeterlidir, ancak uzun süreli maruz kalma durumunda zararlı olabilir.

N100 maskeler, partikül maddenin yüzde 99,97’;sini filtreler. Bazı küçük eser miktarlar yine de geçebilir, ancak uzun süre sürekli maruz kalmadan zararlı olmak için yeterli değildir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli toz maskeleri üretmektedir. Bunlar arasında N95, N99 ve N100 maskeler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.