Kişisel Koruyucu Ürünler

Şeffaf Gözlükler


Şeffaf veya kristal camlar olarak da bilinen şeffaf gözlükler, şeffaf ve renksiz çerçeveli gözlüklerdir. Çoğu şeffaf çerçeve, zilonit (asetat veya selüloz asetat) veya propionat adı verilen sağlam bir plastik malzemeden yapılır. Diğer plastik çerçeve malzemeleri arasında naylon, poliamid, karbon ve polikarbonat adı verilen bir tür epoksi reçine bulunur. Şeffaf çerçeveler tamamen renksiz olabilir, yüzde neredeyse görünmez kalabilir veya hafif bir renk tonuna sahip olabilir.

Şeffaf Gözlükler

Bu arada şeffaf gözlük adı hem lensleri hem de çerçeveleri tanımlayabilir. Şeffaf lensler, herhangi bir reçetesi olmayan lensleri tanımlamak için kullanılan terimdir. Şeffaf camlı gözlükler düz veya sahte gözlükler olarak adlandırılır. Şeffaf camlar aksesuar veya koruma aracı olarak kullanılır.

Miyopların gözleri fazla odaklanır ve bu durum ışınların doğrudan retinaya odaklanmak yerine retinaya ulaşmadan önce odaklanmasına neden olur. Bu durum cerrahlar ve laboratuvar çalışanları için ciddi bir sorundur. Numaralı lensler, gözlerin üzerine çok fazla odaklanmaması için ışınları dağıtır ve retinaya ulaşmasını sağlar.

Koruyucu gözlükler, tehlikeli alanlarda çalışırken gözleri güvende tutmak için çok önemlidir. Koruyucu gözlükte reçeteli camlar yoksa, o zaman gözlüğün altına güvenlik gözlüğünü takmak gerekir.

Güvenlik gözlükleri, tercihen, lenslerin etrafında yabancı cisimlerin dolaşma riskini azaltmak için bunun yan kalkanları olur. Öte yandan, koruyucu gözlükler, conta nedeniyle kenarların altından veya etrafından dolaşma tehlikelerine karşı korumada ıldukça etkilidir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli koruyucu donanımlar üretmektedir. Bunlar arasında şeffaf gözlükler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.