Kişisel Koruyucu Ürünler

Siperlikler


Damlacık yoluyla bulaşan enfeksiyonları önlemede siperliklerin maskeler ile karşılaştırıldığında, siperlik kullanılması kesinlikle önerilen bir şey değildir. Yine de siperlikler kullanılıyorsa, çenenin altına kadar uzanmalı ve yüzün kenarlarını sarmalıdır.

Siperlikler

Yüz siperlikleri, öncelikle sağlık çalışanları tarafından yüzleri, yani gözler, burun ve ağızı, sıçramalardan ve vücut sıvılarının püskürmelerinden korumak için kullanılan bir kişisel koruyucu ekipmandır.

Bir yüz siperi, genel olarak yüzü kaplayan ve yanlardan ve alttan açık olan şeffaf bir bariyerdir. Bu siperlikler genellikle tek başına kullanılmaz, ancak kullanıcıyı korumak için genellikle solunum cihazları veya cerrahi maskeler gibi diğer koruyucu ekipmanlar ile birlikte kullanılır.

Buna karşılık burun ve ağza tam oturan yüz örtüleri (bez veya cerrahi maskeler), maskeyi takan kişinin enfekte olması durumunda virüslerin diğer insanlara bulaşmasını önlemek için kullanılır. Bunun yanı sıra kullanıcı için bir miktar koruma sağlar. Ancak bir yüz siperi, bir maskenin yerine tek başına kullanılamaz. Tek başına bir yüz siperliği bir maskenin yerini alamaz.

Çalışmalar birçok virüsün, insanlar konuşurken, öksürürken veya hapşırırken yayılan aerosoller olarak bilinen havadaki küçük parçacıklar yoluyla yayıldığını göstermektedir. Bu aerosollerin, boyutlarına ve alandaki hava akışına bağlı olarak değişen sürelerde havada asılı kaldığı kanıtlanmıştır. Aerosollerin nasıl davrandığına dair bilinenlere dayanarak, yüz siperi takan birinin burnundan ve ağzından, solunan aerosollerin, yüz siperinin açık kenarları etrafında kolayca dolaşması mümkündür.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok sayıda kişisel koruyucu ürün üretmektedir. Bunlar arasında siperlikler de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.