Kişisel Koruyucu Ürünler

Spunbond Maske


Dokunmamış spunbond kumaş, cerrahi yüz maskelerinin dış ve iç katmanlarını oluşturan polipropilenden yapılmıştır. Orta katman ise meltblown kumaştan yapılmış bir filtredir. Spunbond maskelerin temel amacı, tüm toz partiküllerini, bakteri ve virüs gibi mikropları filtrelemektir. Küçük virüsler bu maskeler tarafından filtrelenmez.

Spunbond Maske

Cerrahi yüz maskelerinin üretiminde kullanılan nonwoven (dokumasız) spunbond kumaş, polipropilen’;den elde edilmektedir. Mutfak gereçlerinden otomotiv parçalarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan polipropilen (PP), termoplastik bir plastik malzemedir. Monomer propilen, polimer hale getirilerek üretilir ve asit ve bazlara karşı çok dirençlidir. Spunbond kumaş tamamen saf, nefes alabilir, yırtılmaz, su geçirmez ve yıkandığında çekmez özelliklere sahiptir.

Spunbond bu özellikleri ile filtrelenmesi ve nefes alabilirliği çok yüksek bir kumaştır ve tıbbi sınıf maske üretmek için belli standartlara uyulmaktadır. Özellikle nefes alabilirlik, maske üretiminde kullanılan kumaş için son derece önemlidir.

Kısaca spunbond polipropilen, tutarlı bir malzeme ağı oluşturmak için kalıptan geçirilmiş, bükülmüş polyester filamentlerin birbirine yapıştırılması ile üretilir. Spunbond polipropilen, sonsuz elyaf veya polyester pullar kullanılarak üretilebilir. Bu işlem spunbond polipropileni son derece güçlü kılar ve ona çok düzgün bir elyaf dağılımı sağlar. Bu nedenle spunbond polipropilen, çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için ideal görülmektedir. Spunbond polipropilen kumaşlar, düşük büzülme ile yüksek performanslı bir malzemedir. İyi bir ısı direncinin yanı sıra yüksek gerilme mukavemeti ve boyutsal stabiliteye sahiptir.

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli cerrahi maskeler üretmektedir. Bunlar arasında spunbond maske de bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.