Kişisel Koruyucu Ürünler

Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük (Alt ve Üst Takım)


Lifler önlük kumaşlarının en küçük birimidir ve önlük özellikleri liflerin kimyasal ve fiziksel özelliklerine bağlıdır. Fiziksel olarak, lifin uzunluğu ve yüzeyi, kumaşın bariyer özellikleri için kritik öneme sahiptir. Düzensiz yüzeylere veya kesitlere sahip ve boyları daha kısa olan lifler partiküllerin geçişini önlemede daha etkilidir. Mikrofiber gibi çok ince liflerden yapılan kumaşlar genellikle daha yüksek korumaya sahip bariyer malzemelerinin üretiminde kullanılmak üzere tercih edilmektedir.

Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük (Alt ve Üst Takım)

Kimyasal olarak, elyafın emiciliği, önlüklerin sıvı geçirgenliği özellikleri için kritik öneme sahiptir. Çok emici lifler mevcut olduğunda, kumaş sıvıyı emer ve sonuç olarak bakteriler lif yapısı içinde tutulabilir. Önlük yapımında düşük emici veya higroskopik lifler kullanılıyorsa, sıvı lif yüzeyi boyunca fitillenir ve mikroorganizmalar içeren sıvının kılcal hareketini artırır. Pamuk, yün, ipek ve benzer doğal lifler, izolasyon önlüklerinin yapımında yaygın olarak kullanılan polipropilen ve polyester dahil olmak üzere sentetik liflere kıyasla daha yüksek emicilik özelliklerine sahiptir.

Tek kullanımlık üretilen koruyucu önlükler, alt ve üst takım olarak da tasarlanmaktadır. Belirli bir sağlık faaliyeti veya müdahalesinde bu önlükleri kullanma kararı, şu hususlar ışığında değerlendirilir:

  • Mikroorganizmaların hastaya veya sağlık uzmanına bulaşma riski
  • Sağlık çalışanlarının giysilerinin ve cildinin hasta tarafından kontaminasyon riski

Firmamız, doktorların ihtiyaç duyduğu çok çeşitli medikal ve cerrahi önlükler üretmektedir. Bunlar arasında tek kullanımlık koruyucu önlük (alt ve üst takım) da bulunmaktadır.

Kişisel Koruyucu Ürünler

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal Ürünlerde Güven

Medikal ürünlerimiz, titizlikle seçilmiş, kalite kontrollerinden geçmiş, uluslararası sertifikalara sahip güvenilir tedarikçilerden temin edilir.

Uygun Fiyat Garantisi

Uygun Fiyat Garantisi

Medikal sektöründe güven veren çözümler sağlamak için özenle seçilmiş ürünleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle medikal ürün ihtiyaçlarınıza yönelik kapsamlı, güvenilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

İleri Teknoloji Ürünleri

İleri Teknoloji Ürünleri

Medikal ürünlerde AR-GE çalışmalarıyla elde ettiğimiz bilimsel kalite ile sektörde liderliğimizi sürdürüyoruz.